Má novoroční předsevzetí & tipy, jak je dodržet

31. prosince 2017 v 15:54 | Ferylis
Znáte to, nový rok, nový začátek - a s tím spojená zkouška vaší disciplíny. Jaká jsou vaše novoroční předsevzetí?
Abych ale jen nepsala o svých novoročních předsevzetích, přidám zde pár tipů, jak je dodržovat. ;)

1. Přečíst alespoň 10 stránek knihy denně

Je mnohem větší pravděpodobnost, že budete schopni dodržovat cíl, když ho nenastavíte extra vysoko. Stejně vím, že když tu knihu vezmu do ruky a pořádně se začtu, přečtu více než 10 stran. A o to jde. Člověk si řekne: "Hmm, nestíhám, ale 10 stran mě nějak moc nezdrží." Takto jdete po malých krůčcích a zůstáváte dále motivování, protože se vám vaše cíle daří plnit. Naopak kdybyste si dali cíl třeba přečíst 100 knih za rok, budete to sice brát jako velkou výzvu, ale vnímáte to jako obrovské množství - které se zdá v určitou chvíli jako nesplnitelné (no, to je individuální, dosaďte si tam vlastní počet knih :D) a výzva se bude hůře plnit. Got it?
2. Omezit učení klidně i na úkor známek a trávit více času tím, co mám ráda a co mě naplňuje

Aneb taková ta krize nízkého věku (ehm, můj nový pojem :D), kdy se ohlédnete za svým dosavadním životem a zjistíte, že všechen váš volný čas požírá škola, který vám nic nedává a místo toho nemáte ani čas na své koníčky a odpočinek.

3. Kvůli časovému nedostatku nevynechávat work out

Je dobré si sem tam připomenout, proč tu aktivitu (nemusí to být zrovna cvičení) vůbec dělám, co mi to dá a jestli by nebylo lepší dělat raději něco jiného. V mém případě, raději 20 minut ubrat z přípravy do školy, než necvičit. Viz také předchozí bod.

4. Jíst více zeleniny

Začnětě už u nákupů, když si nakoupíte spoustu zeleniny, bude vám ji potom líto nechat ji zkazit a dokopete se k tomu si ten salátek připravit. A když nemáte čas, vždy si připravte jídlo večer předem. A ráno si navíc můžete přispat. ;)
5. Efektivněji využívat volné chvilky a vyplnit možný časový prostor

Abych to trochu vysvětlila, co tím - svatý řízku! - myslím. Prostě a jednoduše, lépe si vše plánovat, přestat mrhat časem (např. projížděním non-sense příspěvky na fb apod.). A využívat něco jako multitasking. Tedy, například si při jízdě autem pustit podcast nebo při mytí nádobí, uklízení... Při čištění zubů si číst lístečky se slovíčky na zrcadle apod. Naplno využít každou chvilku! S tímto se pojí také plánování a strukturní základní rozvrh, kdy si naplánujete, co byste chtěli stihnout a snažíte se toho držet, i když musíte počítat s tím, že život je dost proměnný a ne všechno vyjde podle vašeho časového plánu. Ale váš rozvrh aktivit poslouží výborně jako základní kostra.


A... Denně se naučit minimálně 10 nových německých slovíček, 5 anglických a jednou za týden 1 čínské

Opět mohu odkázat k bodu číslo 1. Stejná strategie.

Doufám, že jsem vás aspoň trochu inspirovala! Hurá do nového roku a držím vám palce při plnění vašich výzev. ;)
 


Komentáře

1 German Music German Music | Web | 31. prosince 2017 v 16:05 | Reagovat

Přeji Vám, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)

2 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 14:22 | Reagovat

Ahoj, ja neviem, kam ti to napísať, tak ti to napíšem sem. Máš veľmi, ale že naozaj veľmi príjemne spravené záhlavie blogu. A chceš sa učiť čínske slová? To je zaujímavé. :D Ja sa už pol roka chystám na učenie kórejčiny. :D :D Nejako sa k tomu ale neviem dohrabať.

3 Baryn Baryn | Web | 21. ledna 2018 v 14:13 | Reagovat

S těmi deseti stránkami jsi připomněla mé mučení ze základní školy, kdy jsme dostali za úkol přečíst každý den aspoň dvacet stránek jakékoliv knihy. Což o to, já čtu ráda, ale musím si najít knížku, která by mě zaujalo, což jsem v té době neměla, a tak jsem se nutila do Neználka. :D
A ano, naprosto to chápu s tou velkou výzvou. Jednak se to bude doopravdy hůř plnit a jednak už ta představa člověka dokáže vydeptat.

Chtěla bych někdy prožít krizi nízkého věku (což je krásný pojem mimochodem) :D), kdy se budu opravdu zabývat jen školou. Takový problém jsem nikdy neměla, ale asi bych ho uvítala. :D

- Moustache mrkev mě odrovnala -

Máš perfektní plány a líbí se mi, že se k tomu snažíš přistupovat co nejrealisičtěji a po malých krůčcích. To by mělo fungovat. Tak držím palce. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama