Prosinec 2017

Má novoroční předsevzetí & tipy, jak je dodržet

31. prosince 2017 v 15:54 | Ferylis
Znáte to, nový rok, nový začátek - a s tím spojená zkouška vaší disciplíny. Jaká jsou vaše novoroční předsevzetí?
Abych ale jen nepsala o svých novoročních předsevzetích, přidám zde pár tipů, jak je dodržovat. ;)

1. Přečíst alespoň 10 stránek knihy denně

Je mnohem větší pravděpodobnost, že budete schopni dodržovat cíl, když ho nenastavíte extra vysoko. Stejně vím, že když tu knihu vezmu do ruky a pořádně se začtu, přečtu více než 10 stran. A o to jde. Člověk si řekne: "Hmm, nestíhám, ale 10 stran mě nějak moc nezdrží." Takto jdete po malých krůčcích a zůstáváte dále motivování, protože se vám vaše cíle daří plnit. Naopak kdybyste si dali cíl třeba přečíst 100 knih za rok, budete to sice brát jako velkou výzvu, ale vnímáte to jako obrovské množství - které se zdá v určitou chvíli jako nesplnitelné (no, to je individuální, dosaďte si tam vlastní počet knih :D) a výzva se bude hůře plnit. Got it?


Kde sledovat německé filmy a seriály online a zdarma

27. prosince 2017 v 5:40 | Rory |  Jazyky
Tímto článkem asi zklamu všechny španělštináře, ruštináře, francouzštináře, cebuánštináře, kurdštináře, sindhistináře... a další čtenáře, kteří studují tyto velmi známé a hojně vyučované jazyky. Ale němčina je němčina a v mém srdíčku má své zvláštní místečko. Alespoň vás tento článek může trochu inspirovat. A vy, zarytí němčináři, pusttě se do čtení! ;)

Určitě to znáte, všude spousta anglických videí, na YT většinou nic extra zajímavého nenajdete a německou TV nechytáte. Co teď? Naštěstí pro nás existují další možnosti. Např. online archivy německých TV, nebo dokonce online vysílání.
Za sebe nejvíce doporučuji zdf.de, kde najdete například i dětskou sekci. (Pro mé jazykové schopnosti a znalosti jako stvořené :D) Dále doporučuji das Erste, kde jsou dokonce někdy i k daným filmům titulky.

Pokud vás nabídky německých televizí nenadchly, nezoufejte. Existuje totiž ještě stránka staré známe Deutsche Welle, kde nabízí i výuková videa a taky velice inteligentní telenovely. (Ale co no, i tak to člověka zabaví a přijednou se učí, ne? ;)) Jsou tam i různé podcasty a seriózní zprávy na úrovni rodilého mluvčího, ale třeba i pomaleji namluvené. Každý si tam najde své. ;)

Jestli hledáte nějakou stránku, kde najdete všechny nové trháky, co nedávno uchvacovaly diváky v kinech, nebo nepřeberné množství různých seriálů, ať už amerických, vše v německém znění najdete na jednom místě. Stream mě zachránil, protože většina jiných serverů je zpoplatněná. Každopádně doporučuji si zařídit německou VPN, jinak to může dělat problémy. Některé filmy mi třeba nešly spustit, třeba i na těch online TV stránkách.

→ Tak tedy shrnutí ←
ZDF

Doufám, že jsem vám aspoň trochu pomohla. Jestli byste chtěli více článků k jazykům (např. i všeobecně), tak písněte do komentářů. Také budu ráda za vaše tipy a oblíbené stránky. :)
Děkuji za tipy na německé televize, které jsem našla na nemcinovo.sk

Co jsem dostala na Vánoce

24. prosince 2017 v 21:53 | Rory |  My life


Rok se s rokem sešel... A já se v plné síle vracím zpět na blog. Snad už od nynějška budu aktivnější, spousta článků čeká na vydání. ;) Každopádně než se vrátím k těm restům, začnu něčím aktuálnějším. Dáááárečky, YAAAY! :3Tento rok byla nadílka obzvlášť štědrá. :) A taky se hodí být zásobena sprcháči, mýdly a krémy na ruce na další desetiletí. XD Nejlepší překvapení byl stejně nový mobil. Upřímně, byl zabalen tak, že jsem se do té krabice dobývala přes půl hodiny - jen si to představte: 30x oblepeno strečkou, 1000x lepící páskou, další tašky a najdete nádherné, přímo dechberoucí ... ubrousky na plasty... a vedle mobil. YAAAY! :D

Jaká byla vaše nadílka? ;)