Červen 2017

Kdo vlastně doopravdy jsme?

10. června 2017 v 22:19 | Rory
Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno ovlivňuje a tvaruje naši osobnost? Co jsme doopravdy my a co jenom cizí programy? Vždyť na nás společnost působí již od našeho narození. Naše osobnost se krok za krokem utváří hlavně podle toho, v jakém žijeme prostředí. A naše pravé já je stahováno hloubš a hloubš, až už ani nevíme, kdo jsme. Furt si na něco hrajeme, abychom byli přijatelní, aby nás ostatní uznávali. Vlastně nám jde jen o to, aby nás někdo měl rád, protože nedokážeme milovat a docenit sami sebe. Ani se nedivím, vždyť všude nás bombarduje společnost, že nejsme dost dobří, dokonalí... Přitom jsou to takové falešné kecy. Proč to dělají? Proč se snaží udělat z lidí zakomplexované chudáky, kteří jsou v životě nešťastní? Peníze? Moc? Nebo ještě něco jiného? Když odmyslíme všechny ty cizí programy, které v sobě máme pevně nahrané, kdo tedy jsme? Přemýšleli jste někdy nad tím, co vlastně jste? Jste vaše tělo? Vaše mysl? Vaše duše? Nebo jste prostě ta síla? Síla, která je součást všeho vesmíru, součásti celku? Co je naše opravdová podstata? Když pomyslíte na své jednání, je to opravdu to, co chcete dělat? Slyšíte své srdce? Nebo posloucháte cizí programy? Co tak všechny ty programy odhodit pryč. Proč to nejde tak lehce? Umíte vůbec rozeznat, co je hlas vašeho srdce a co strach? Je to docela těžké. Poslední dobou sleduju své jednání jakoby zpovzdálí, nezúčastněně. A nestačím se divit. Najednou vidím, jaké vzorce chování jsem odchytala od svých rodičů, sourozence, přátel, známých. Proč to dělám? Vlastně nevědomě. Navíc když si člověk uvědomí, jak MOC ho ovlivňuje jeho rodina. Co když nechci být jako oni? Dokážu to změnit? Nebo železná košile bude silnější? Také vidíte to, jak přejímáte vzorce chování a myšlení hlavně od svých rodičů? Chcete být stejní jako vaši rodiče? Víte, že to můžete změnit?
Jak poznat tedy sami sebe? Dělejte to, po čem touží vaše srdce. Třeba když rádi kreslíte, zpíváte, tančíte, malujete, sestavujete modely autíček, či kdoví co ještě... Po čem opravdu toužíte? Jaká aktivita vás naplňuje? Skrze to poznáte sami sebe. A svou osobnost. Dělat něco, co vás baví a v čem vidíte smysl.
Určitě existují ještě jiné cesty, určitě je jich mnoho. Já zatím přišla jen na tuhle. Je smutné, že v konečném důsledku lidé ani neznají sami sebe. Každý člověk je tak krásná, přímo nádherná bytost, naprosto jedinečná, originální. Jsme tu, abychom vyjádřili naši úžasnou osobnost. Poznávejte sami sebe! Objevte se! Kdo doopravdy jste pod tou fasádou a přetvářkami?