Leden 2017

Jak vhodně sestavit jídelníček při špatném trávení |Chyby ve skladbě jídelníčku

31. ledna 2017 v 5:40 | Rory |  Rady a tipy
Nejde jen o případy, kdy správně netrávíte. Ono spousta lidí ani neví, že příčiny jistých nemocí, se nacházejí v trávicím traktu. Ale vše v těle je dokonale provázané. Nedávno jsem dočetla velice zajímavou brožurku IQ střev od Joachima Bernda Vollmera. Zaměřuje se na celkové trávení jako celek a také na výživu. Na knize jde vidět, že tento německý doktor ví o čem mluví a že má letité zkušenosti. O čem bych se s vámi chtěla podělit je však pár zásad, jak si správně sestavit jídelníček. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by tato pravidla dodržoval, takže si jen zbytečně ubližujeme naší střevní mikroflóře, která je základem zdraví celého organismu.


Nejčastější chyba je kombinace komplexních sacharidů a kyselého ovoce v jednom pokrmu
Obilné produkty, buchty, těstoviny, celozrnné obiloviny, luštěniny, sója, pohanka, brambory, houby, zelenina a saláty.
Nikdy tyto pochutiny nekonzumujte společně s ovocem (i ovocnými džusy!!!) s velkým obsahem ovocných kyselin.
Takže žádné vločky ani müsli atd. s kyselým ovocem.

Co tedy kombinovat můžeme?
Mango, hroznové víno, kdoule, banán, hruška, ananas. (popřípadě ještě jahody, třešně)

U čeho už být opatrní:
Meruňka, slivoň švestka, ostružina, pomeranč, jablko sladké, angrešt, grapefruit, kiwi, broskev.

Co nikdy společně nejíst:
Citrón, slivoň trnka, červený rybíz, kyselé jablko!

Neměli bychom si dopřávat saláty s citrónovou nebo pomerančovou šťávou, ale raději s octem.
Rajčata a květák jsou výjimka a s obilovinami působí příznivěji.

Nemíchejte ovocné a zeleninové šťávy!
Dobře si rozmyslete, jaké suroviny mixujete např. do formy smoothie!


Cestopis - Azory, Sao Miguel #1

27. ledna 2017 v 20:05 | Rory |  My life
Znáte Azorské ostrovy? Já ještě donedávna ani netušila, že někde existujou. Maledivy, Mallorca... všechno dobře známé, ale Azory jsou docela opomíjené. Začátkem listopadu přišel taťka domů a zeptal se mě, či chci letět pozítří na Azory. Řekla jsem si, co bych hnila ve škole, radši poznám něco nového. A tak jsme narychlo řešili letenky, ubytování a omluvenky.


5 kroků ke zdravější pleti | Jak mít krásnou pleť

20. ledna 2017 v 22:31 | Rory |  Tipy
Každá jsme jiná a každý organismus potřebuje něco jiného. Přináším vám ale pět tipů z mého života, kdy jsem odpozorovala zlepšení nebo zhoršení mé pleti v závislosti na vnějších i vnitřních podmínkách. Rada první tedy zní:

1) Pijte více čisté vody
Čistá voda je nesmírně důležitá nejen pro krásu naší pleti a životně nepostradatelná, ale také vyplavuje z těla toxiny a podobný sajrajt. Osobně se snažím každý den vypít minimálne 1,5 litrů čisté vody, ale ideálně vždy aspoň těch 2-2,5 litrů. Zase není dobré to přehánět, abychom nezatěžovali ledviny, takže do více jak 3 litrů bych se nepouštěla. Ale jak už jsem výše zmínila, každý organismus je nastavený jinak. V případě kdy piju méně vody, okamžitě se mi po dvou dnech začínají dělat pupínky apod.

2) Omezte přidaný cukr
Tím myslím hlavně bílý a ano, i hnědý. Je to stejný humus a jen to ničí naši střevní mikroflóru... O tom někdy jindy.
Samozřejmě potřebujeme cukr k našemu životu - energie. Ale je rozdíl jestli sníte jablko nebo nějaký blajz, co si říká "zdravá" musli tyčinka. Zkuste sladit kvalitním medem, agávovým sirupem, javorovým sirupem, datlovým sirupem... a továrně zpracovaný cukr úplně vynechat. Já ten rozdíl spatřila téměř hned a také se cítím mnohem lépe. Ani žádné sladké pečivo, nic v čem je nepřírodní cukr... Radši si dejte např. fík, banán, papáju nebo jablko.

Tipy na cool teen filmy

6. ledna 2017 v 17:44 | Rory |  Filmy a seriály
Všechny filmy nejsou čistě jenom teen, ale já osobně jako puberťák je tak beru. :P

Fantastická zvířata a kde je najít
I když to s Harry Potterem nemá v podstatě nic společného, Eddieho Redmayna si v této roli zamilujete. Dobrodružný, fantasy a trochu akční snímek, který se vám zalíbí a u kterého se taky párkrát zasmějete. :)


Knižní výzva na rok 2017

1. ledna 2017 v 23:59 | Rory |  Books

Již počtvrté se zúčastňuji, pro mě už tradice, knižní výzvy! Vždycky mě to motivuje si najít aspoň chvilku času na čtení a tím pádem relax. :)