Prosinec 2016

Mé zkušenosti s tanečními kurzy

29. prosince 2016 v 21:32 | Rory |  Rady a tipy

Spousta z vás asi již taneční absolvovala. Já se na ně těšila už od nástupu do prváku. S holkama jsme řešily už rok dopředu s jakými kluky tam půjdem a rozmýšlely nad šaty. Když nadešel čas odevzdávání přihlášek, začala jsem trnout strachy. Všechny kámošky už měly domluvené partnery a já si nedokázala vybrat. Nikdo mi nebyl dosti sympatický, na tož abych s ním trávila každý týden skoro 2 hodiny. Naštěstí mě nakonec pozval kámoš, se kterým jsem si docela rozuměla. Dost jsem litovala, že jsem předtím dala na svou hrdost a nikoho nepozvala. Kdybych se prostě zeptala nějakého kluka, který se mi líbil, bylo by vše mnohem snazší. Ale né, já si řekla, že prostě mě musí pozvat kluk, tak to přece má být, ne? Blbost...


Rada první tedy zní: Dejte si záležet na výběru svého tanečního partnera, zkuste popřemýšlet, zda nebude moc velké dřevo a radši si co nejrychleji někoho zaberte. Nečekejte na pozvání. :D

První lekce bývaly lehké, tance skoro primitivní. Pohodička. Potom jsme se začali učit waltz. A to už musíte překousnout svou osobní zónu a nalepit se na partnera. Upřímně, s tímto mám fakt problém. Je něco objímat kamarádky, nejlepší kamarády a jenom kamarády. A pořádně jsem se bičovala za to, že kdybych se byla zeptala někoho, kdo mi je trochu více sympatický, mohla jsem se tisknout k někomu jinému. XD

Naštěstí tanec vás sblíží. Ať chcete, nebo ne. Poté co si můj taneční partner našel holku (díky bohu!), tak jsem byla mnohem uvolněnější. Už jsem měla jasno v tom, že na mě nebude nic zkoušet a vztah mezi námi se zlepšil a vládla mezi námi uvolněnější nálada.

Celou dobu jsem byla ale vděčná za to, že můj taneční partner má se mnou železné nervy, protože on patřil k těm nejlepším tanečníkům v celé skupině a já... no, řekněme to tak, snažila jsem se. Největší problémy mi dělal waltz a rozšířená variace polky, ale nakonec jsem vše zvládla.

Čas letěl a blížila se půlkolona. Na té jsem nikoho ze svých rodinných příslušníků neměla. Vše probíhalo hladce až na ten nedostatek prostoru. Už na lekcích bylo málo místa na naši obrovskou skupinu, natož když všude stály stoly. Na zabití, fakt. Půlkolona se skládala z řízeného programu, ten netrval moc dlouho a volné zábavy - DJ co tam házel pecky z devadesátek a sem tam nějakou chachu atd.


Co jsem našla pod stromečkem

24. prosince 2016 v 21:06 | Rory |  My life
Rok se s rokem sešel a už tady máme zase Vánoce! Tento rok jsem se nějak nemohla dostat do vánoční nálady, protože se odstěhovala sestra a na svátcích se její absence podepsala nejvíc. I tak jsme to zvládli, i když už to není ono. Naštěstí existují mí přátelé, rodinka a pentatonix. :D Nakonec se vánočně přece jen cítím. :)
Co jsem tedy našla pod pařezem? Inu, letošní svátky jsou hojné. :3

Filmové tipy

16. prosince 2016 v 21:35 | Rory |  Filmy a seriály
Nečekejte samé vánoční trháky, i když aspoň jeden jsem zde zařadila, když už nám ty Vánoce klepou na dveře. :)

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tento film si naprosto získal mé srdce. Přesně takové typy filmů zbožňuji a mám v plánu ho zhlédnout více než jednou. Ze začátku připomíná spíše horor, ale na konci jde poznat styl Tima Burtona. ;)

-

5 nejlepších knih o osobním rozvoji

9. prosince 2016 v 11:32 | Rory |  Rady a tipy

5. Život Vás miluje
Určitě jste už něco zaslechli o bestselleru Louise L. Hay - Miluj svůj život. Život Vás miluje je doprovodná kniha k jejímu nejznámějšímu dílu. Podílí se na ni hlavně ... Louise je zde spíše spoluautorkou. Na této knize se mi moc líbí uvádění všech základních myšlenek pro osobní rozvoj do praxe. Když se snažíme změnit svůj život, musíme ty důležité vzorce chování aplikovat. Toto dílo rozebírá 7 základních kroku k vylepšení našeho života a uvádí příklady, jak je přenést do praxe.

4. Já to dokážu
Malá knížečka s krásnými ilustracemi představuje výcuc z knihy Miluj svůj život. Najdete zde krátké kapitolky se spoustou afirmací na konci. Každý veče před spaním si vyberu intuitivně jednu afirmaci a zabývám se jí.

3. Miluj svůj život
Snad taková klasika v osobním rozvoji, která nám představuje sílu myšlenek a jak ovlivňují náš život. Tato kniha změnila život již spoustě lidí. Louise vlastně v celé knize rozvíjí toto téma a vysvětluje dopady myšlenek na život. Klasika, která se hodí přečíst na začátek.

2. 7 návyků skvělých teenagerů
Jelikož jsem ještě furt teenager, tak jsem si tuto knihu zaměřenou přímo na konkrétní věkové rozpětí moc oblíbila. Sean Covey napsal tuto knihu vtipně, uvádí mnoho příkladů ze života svého, ale i jiných teenů, vše rozdělil do určitých bodů, takže vznikl krásně upravený celek a vy putujete od jednoho návyku k druhému, krok za krokem. Tato kniha mi odpověděla na nesčetné množství otázek, které se mi honily hlavou. Každý teenager by si měl tento malý zázrak přečíst. Sean se opravdu snaží všechno sroumitelně podat a udržet čtenáře číst dál a dál. Najdete zde obrovské kvantum informací a rad, vše podané zábavnou a čtivou formou.

1. Svítání
První místo si zaslouží jedině zázrak jménem Svítání. Autorka Alue K. Loskotová vložila do tohoto díla své srdce a všechny důležité informace a myšlenky, jak můžete v jakémkoli věku a úplně od základů, změnit svůj život. Narozdíl od Miluj svůj život, autorka se zde zabývá více tématy a vše dopodrobna vysvětluje. Najdete zde i potřebné návody, příběhy ze života a rady nad zlato. Knihu doporučuji přečíst všem. Dozvíte se zde vše, co potřebujete ke změně svého života.