Listopad 2016

Jak to dopadlo s mým vegetariánstvím

11. listopadu 2016 v 21:52 | Rory |  My life
Pokud navštěvujete můj blog už delší dobu, víte, že jsem se v lednu stala vegetariánkou. Od té doby se ale udála spousta dobrých i špatných věcí. A na začátku října jsem s vegetariánstvím skončila. Proč?

Neříkám, že vegetariánství je špatné, naopak je v některých ohledech super. Jíte méně tučná jídla a maso je samo o sobě těžko stravitelné. První měsíc byla pohodička, ale potom jsem zjistila, že mám alergii na kravské mléko. Oooou.

I přesto jsem se rozhodla s vegetariánstvím pokračovat. Snažila jsem se hlídat si všechno jídlo a počítat bílkoviny. Do toho jsem začala na jaře více sportovat, tím pádem se potřeba bílkovin navýšila. A tady vznikl první problém. I když jsem jedla spoustu vajec, skoro každý den jsem konzumovala luštěniny, ryby atd., denní dávku bílkovin pro aktivního jedince jsem skoro nedokázala každý den splnit. Ono vynechat maso je jedno, ale mléčné produkty v sobě obsahují také pěkně velkou dávku proteinů.
Celé léto jsem se opravdu hodně hýbala. Každý den jsem měla naplánovanou obrovskou spoustu fyzicky namáhavých aktivit. Hory, cardio, posilování, koně, procházky, běh... A začala jsem slábnout. Už jsem nevěděla, co mám jíst, když v 50% jídlech je mléko. A u mně osobně je to tak, že mi stačí, když sním pečivo, které je zaděláno mlékem a já jsem v háji... Jedla jsem spoustu druhů luštěnin, ale i tak to bylo furt málo. Na konci léta mi zjistili alergii i na pšenici a trochu špaldu.

To byla poslední kapka. Teď jsem už vážně nevěděla, co mám jíst. Minimálně vím, že alergie na pšenici je přechodná, mléko nevím. Ale i tak to bude chvíli trvat, než se úplně uzdravím a vše se dá do pořádku. Už na jaře jsem začala pociťovat chuť na kuřecí. Vždy jsem se tomu ale bránila. Na konci prázdnin už jsem se po kuřecím dokázala i ubít, ale i tak jsem si řekla NE. Konec září se ale vše změnilo. Zjistila jsem, že mi nerostou svaly, no jo, taky že z čeho, když to člově potřebuje těch bílkovin fakt dost a byla jsem úplně vyčerpaná. Náhodou ten den ještě vydala má oblíbená blogerka a spisovatelka video, proč přestala s vegetariánstvím. Náhoda? Nemyslím si...

Nyní jím domácí kuřecí (babička kvůli mě vykillovala všechny své brojlery XD) a krutí. Co si budu nalhávat, hovězí, vepřové atd. mi furt smrdí. Vepřové nemůžu ani pozřít přes ten smrad.
Má fyzická kondice se zlepšila v rámci možností a jsem zase blíž k uzdravení. Dlouhá cesta předemnou. Než jsme přišli na příčinu potíží, které předcházely alergii a navíc potíží, které tu alergii vyvolaly, trvalo to 2 roky. Jo klasická medicína může jít do @#!![€łŁ€##@@ß×>Ł¤<!!!!!!

Fúú, nevím, jestli tento článek bude pro vás srozumitelný, ale snažila jsem se zde vylíčit svou zkušenost s vegetariánstvím. Kdybych mohla to mléko, vegetariánkou bych zůstala i nadále, možná s občasnou výjimkou kuřecího masa. Vegetariánství je úžasná věc, ale bohužel ne pro každého. I tak jsem za tuto zkušenost moc vděčná. Díky vegetariánství jsem se naučila obrovskou spoustu nových receptů a získala mnoho poznatků ohledně výživy. Vegetariánství by měli zkusit, třeba jen na měsíc, všichni. Je to zajímavá zkušenost, hlavně pro ty, kteří chtějí žít zdravě.
Máte svou zkušenost s vegetariánstvím?