Září 2016

Jak by měl vypadat můj ideální kluk/partner?

24. září 2016 v 14:57 | Rory |  About me
Znáte to. Každá máme představu o svém Princi na bílém koni. Skutečnost ale mnohdy bývá rozdílná. Já jsem jasný příklad holky, která klade obrovské, až skoro nesplnitelné, nároky ohledně výběru svého partnera. Málokterý kluk je mi "dost dobrý". Ale tato náročnost má i své výhody. Samozřejmě je mi jasné, že neexistuje kluk 100% podle mých představ, ale aspoň těch 80% by splňovat mohl. Jak by tedy měl vypadat můj idol?

Blond a modré oči musí být
Ano, je to tak. Mám velkou slabost pro blonďáčky s modrýma očima (sama jsem hnědovláska s tmavě čokoládovýma očima XD), a když má ten kluk ještě svaly, tak mám co dělat abych po něm neskočila. Nedokážu si to nějak racionálně vysvětlit. :D Snad nikdy v životě se mi nelbil jediný kluk, který by nebyl blond nebo neměl aspoň modré oči.

Severský typ?
Na co nedám dopustit jsou také vousy. Nechápu, co se některým holkám nelíbí na klucích s vousy. Teď nemyslím vousy od brady až po podlahu, ale upravovaný plnovous nebo třeba bradku. Hm? Taky vždycky slintám nad modely v letácích při podzimních a zimních kolekcích, kde jsou nafoceni vždy vousatí elegáni. Ok, asi jsem divná...

Na velikosti záleží
Hah, co vás teď napadlo? Ne, dělám si srandu. Myslím tím výšku. Muhaha. Výšku celkově těla, jo? :D Aby u mě kluk zabodoval, musí být aspoň o těch 20 cm vyšší. Což s mou trpasličí výškou 164 cm není až takový problém. Aspoň, že jsem již vyrostla ze skřetí výšky (tak označuji výšku do 150 cm, ale jestli patříte do této kategorie, pamatujte, co je malé, to je milé a kluci mají malé holky rádi :))
K tomuto zavádějícímu podnadpisu přiřadím i svaly. Už jsem se zmínila, že svaly u kluků na mě působí jako magnet. Tím ale nemyslím svaly typu - "v posilovně i nocuji a stereoidy neškodí". Ale takové výrazné ramena, pěkný biceps a menší pas a zadek...a samozřejmě vyrýsovaná vánočka... No, které holce by se to nelíbílo? :D

Osobnost je nejdůležitější
Kdybych jsem zde měla vypsat seznam vlastností apod., pravděpodobně byste před monitorem seděly až do rána, a potom byste o tom mluvily i ze spaní. Takže to pro zachování vašeho duševního zdraví zkrátím.
Inteligentní, aktivní, spolehlivý, ohleduplný, milý, odvážný, laskavý, vtipný... prostě všechny kladné vlastnosti, které mi chybí. :D

Ještě pár důležitých maličkostí
Docela neústupně trvám na tom, aby rád vařil. Já miluju pečení, ale kuchtění teda moc ne. Také bych ocenila chlapa, který poslouchá metal, rád chodí po horách, čte a oceňuje divadlo, hraje na hudební nástroj. A ještě by se mohl módně oblíkat.

Nechci si najít chlapa, který by byl úplně stejný jako já, ale se kteýrm bychom se navzájem doplňovali. Jasně, něco společného musíme mít, jinak bychom se za chvíli přestali bavit, že. :D A až přijde ten správný čas a budu s ním, nechci nikdy ztratit sebe sama. Vždycky budu mít na prvním místě sebe, svůj život, a až potom své nejbližší. Možná si říkáte, že to je arogantní a sobecký přístup, ale já to vidím jinak.

Jak by měl vypadat váš vysněný kocour? :)
Co říkáte na mé představy o dokonalosti, sci-fi? :D


Zázrak jménem vděčnost

12. září 2016 v 20:53 | Rory |  Rady a tipy

Kdybyste mi ještě před rokem řekli, že budu cítit vděčnost za každý impozantní strom, každý nádech a také každého motýla, asi bych se tomu zasmála s výrazným protočením panenek. Ale právě vděčnost mi otevřela další dveře ke šťastnějšímu životu.

Už odmalička mě učili říkat děkuji za každý dar. Ale to slavné "děkuji" jsem ne vždy říkala a myslela upřímně. Pravda je v tom, vidět v každé maličkosti dar. Dar života. Můžete být vděční za každý nádech. Za teplé paprsky Slunce, které vás s láskou hřejí na tváři. Když obrátíte pozornost na to, za co jste vděční, váš život se změní. To, na co zaměřujete pozornost, roste. Můžete si vybrat, jestli budete vděční za úžasnou růži nebo nadávat na její trny. Jen vy ovládáte svou mysl.

Vděčnost vám pomůže zaměřit svou pozornost na krásy života. Ve vašem životě může být 9 katastrofálních věcí a 1 fungující a vy si můžete vybrat, na co zaměříte svou pozornost. Když se budete soustředit pouze na konstruktivní věci, přitáhnete si více láskyplných zážitků do svého života. Budete-li myslet na všechny katastrofy, budete si jich přitahovat stále víc a víc.

"Vesmír miluje vděčné lidi!"
- Louise L. Hay