Květen 2016

Dubai

28. května 2016 v 1:00 | Rory |  My life


Lesní photoshoot

22. května 2016 v 17:42 | Rory |  About me

Co si dobře promyslet předtím, než si pořídíte štěně

20. května 2016 v 17:55 | Rory |  Rady a tipy

Kdo by si nechtěl pořídit malé a roztomilé chundelaté stvořeníčko. Ale je dobré si pár dost zásadních věcí před koupí štěněte uvědomit.

1) Rozkouše, rozškrábe, zdemoluje a sní všechno!
Tím chci pozdravit naši vestavěnou skříň, která se stala obětí nudy Edwarda... Prostě štěně vám rozkouše vše od bot po nábytek. Když se začne nudit, třeba když jste v práci, nemá s ničím slitování. To platí také o tapetách a výmalbě stěn.

2) Výchova
Další těžko zvládnutelný bod. Výchova něčeho naprosto neohrabaného, co je rádo, že samo chodí a nemá to rozum. Omylem jsem Eddieho naučila závislosti na lovení mopů a smetáků. Ups!

3) Připravte se na překvapení!
Ze začátku budete pravděpodobně hodně uklízet ne příliš voňavá překvápka. Hodně štěstí a trpělivosti, časem i tohle dokážete štěně naučit. ;)

21 Faktů o Číně

18. května 2016 v 18:12 | Rory |  My life
Přece jen už jsem Čínu navštívila dvakrát a nějaké ty poznatky odtamtud jsem získala. Jak to chodí v jednom z nejvíc obydleném městě Shanghai a "menším" Hangzhou?


1. Dravost a schopnost se všude vecpat je národní sport.

2. Když si myslíte, že je metro úplně plné a nikdo se tam už fakt nenacpe - nezoufejte, místo se vždy najde, aneb jatka začínají.

3. Není slušné smrkat na veřejnosti. Ale potahovat to a chlustat všude je normální.

Zaměřme se na to, co máme

15. května 2016 v 1:00 | Rory |  Rady a tipy
Máte někdy pocit, že někdo má více štěstí, více toho a tam toho a vy nemáte nic, jenom problémy?
Špatně. My lidé se nimráme ve zbytečnostech a furt jen řešíme, co je špatně a co se nedaří, co nám chybí. Přitom je to tak hloupé chování. Stačí se kouknout na věci z jiného úhlu a uvědomit si, co všechno máme. Jaké dary přehlížíme každičkou sekundu. Když si člověk neuvědomí, kolik štěstí a krásných věcí má, nikdy nebude šťastný. Zaměřme se v první řadě na to, co máme a pociťme vděčnost. Radujte se z každičké maličkosti. I kdyby vám před nosem přeletěl motýl, máte důvod se usmát. Když myslíme na to, jak se nám nedaří, tak se nám taky špatně vést bude. Nezapomeňte, na co myslíte, dáváte tomu svou energii a zhmotňujete si to. Sice každý máme problémy a různé lekce, ale někdy je lepší se na chvíli pozastavit a jen tak si užívat života. Každé ráno si uvědomte, jak skvělé je býti naživu a jaké pěkné zážitky na vás čekají. Buďte otevření a přijímejte všechny dary a kouzla vesmíru. Každičký den je plný zázraků, stačí si jich všímat. Štěstí je volba. Zvolte si býti šťastnými a ve všem hledejte lásku a tu světlou stránku věci.


Jak relaxuji

11. května 2016 v 18:22 | Rory |  Rady a tipy
Odpočinek, relax...pro každého toto slovo představuje něco jiného. Hodně lidí umí pracovat, ale málo kdo si umí pořádně odpočinout. Co znamená pro mě relax?


1) Běhání
Už začátkem podzimu mě furt něco nutilo do běhání, ale nechtěla jsem běhat sama a bez psa. Když teď svého chlupatého mazlíka mám, běhám docela často a dost. Pomalu jsem začala v zimě, kdy ale podmínky nebyly zrovna ideální. Dnes už vidím výsledky. Samozřejmě nepředstavujte si žádné zázraky, nechystám se tomu věnovat závodně. Ale běh pro mě znamená i něco víc. Jdu si zaběhat když se cítím šťastná, smutná, frustrovaná, znuděná, unavená, vystresovaná, naštvaná... Klidně jdu běhat ve 12 v noci s mokrou hlavou, v dešti... no problémos. Když běhám, nějak obrazně utíkám před problémy a běžím dál a dál - až dokud mé plíce nezačnou stávkovat. Vždy si krásně pročistím hlavu a vybiju nadbytečnou energii. Tento koníček mě naprosto baví a myslím, že mi to vydrží hodně dlouho.

2) Hudba
Nejčastěji poslouchám 432 Hz hudbu a žánry podle nálady. Když prožívám nějaké silnější emoce hodí se metal. Např. Evanescence nebo Nightwish. Poté "tančím" po pokoji, hážu hlavou ze strany na stranu a jsem nejšťastnější člověk na světě. :D Když poslouchám hudbu, dokážu cítit a rozpoznat všechny své emoce a díky hudbě je i vyjádřit.